Suvaldyti galvos skausmus galima ir be brangių vaistų!

Suvaldyti galvos skausmus galima ir be brangių vaistų!

Vienokia ar kitokia migrenos forma serga kas dešimtas žmogus. Ši liga nesirenka nei pagal amžių, nei pagal lytį ar išsilavinimą – ja gali sirgti bet kuris žmogus, o dažniausiai pirmieji simptomai pasireiškia apie 40-uosius gyvenimo metus.

Migreną lydi pykinimas, prakaitavimas, padidintas jautrumas garsams ir šviesai, kalbos ir regos sutrikimai. Dažnu atveju nepakeliamų galvos skausmų kamuojami žmonės į medikus nė nesikreipia, nes mano, kad migreną reikia tiesiog prakentėti.

Tačiau aš esu tikra – su migrena privaloma kovoti, ją įmanoma įveikti ir tam nereikia keliasdešimt eurų kainuojančių vaistų.
Anksčiau buvo priimta manyti, kad galvos skausmai – ponų liga, atsirandanti iš dykaduoniavimo, todėl ir sergantieji migrena buvo linkę tuos beprotiškus skausmus tyliai išlaukti vienumoje, tamsumoje, ramiai sėdint ar gulint, nes kiekvienas judesys, garsas ar saulės spindulys jiems kelia dar didesnius skausmus.

Negydoma migrena tampa nuolatine gyvenimo palydove – kartojasi kas porą savaičių ir trunka nebe kelias valandas, o – 2-3 dienas. Kas sukelia šį sunkiai diagnozuojamą susirgimą? Įtampa, miego sutrikimai ir… neteisinga mityba.

Sukaupusi daugiau nei 20 metų darbo praktiką, įsitikinau – nors migrena ir nėra visiškai išgydoma, bet ją suvaldęs žmogus be galvos skausmų gali gyventi visą likusį gyvenimą. Tačiau tam reikia turėti tinkamų žinių.

Migrenos atsiradimo mechanizmas yra paprastas. Viskas prasideda nuo mitybos. Daug kas yra girdėję, kad kai kurie produktai iššaukia šios ligos simptomus. Sergančiam migrena būtina žinoti, kas iš maisto konkrečiai jo organizmui netinka, kurie produktai daro didžiausią žalą. O tai gali būti bet kas – pomidoras, mėsa, sėklos. Dažniausi migrenos sukelėjai yra šokoladas, pieno produktai, kviečių miltai..

Italijoje atlikti medicininiai tyrimai, kuriuose dalyvavo 500 pacientų, parodė, kad individualiai kiekvienam iš jų sukontroliavus mitybą, migrena buvo visiškai suvaldyta. Šio tyrimo, atlikto Milane, vadovė dr. Rita Marketti teigė, kad iš mitybos raciono eliminavus imuninei sistemai netinkamus produktus, migrena visiškai atsitraukė. Tokiu pačiu principu vadovaujuosi bei tokia pačia metodika dirbu ir aš.

Mums netinkamas maistas sukelia uždegimus kraujyje ir limfoje – dviejose gyvybės upėse. Toksinais užterštas kraujas galiausiai atkeliauja ir iki smegenų. Vienas jų pusrutulis paburksta, ima spausti trišakį nervą ir taip kyla didžiuliai skausmai.

Tinkamai subalansuota mityba organizmui padeda ir daug geriau atlaikyti didžiausią žalą darantį išorės dirgiklį – stresą. O tai ypač svarbu dabartiniu mūsų gyvenimo periodu, kai pasaulį savo gniaužtuose laiko koronaviruso pandemija, sėjanti ne tik nežinomybę, bet ir didžiulę paniką.

Hipokratas pasakė: „Mes esame tai, ką valgome. Tad tegul maistas tampa mūsų vaistu, kad po to vaistai netaptų maistu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *