Žymus dirigentas surado sveikatos formulę

Lietuvoje nuo nutukimo kenčia kas antras vyresnio amžiaus žmogus. Džiugina tai, jog vis daugiau žmonių, tarp jų ir žinomų visuomenėje, siekia savo sveikatos ir grožio problemas spręsti natūraliais metodais. Žymus choro dirigentas ir pedagogas, Balio Dvariono mokyklos jaunimo choro vadovas Raimondas Katinas pasakoja, jog Žvėryno natūralios medicinos centre atsidūrė iš nevilties, išbandęs daugybę metodų, galiausiai nusprendė gydytis čia.

“Jaučiausi labai nutukęs — svėriau 120 kg. Ilgainiui ėmė daugėti sveikatos problemų – padidėjo kraujo spaudimas, cukraus ir cholesterolio kiekis kraujyje, o lipant namo į 5 aukštą tekdavo vis labiau lėtinti tempą, – prisimena pašnekovas. – Tačiau nemaloniausia buvo estetinė pusė — esu scenos žmogus, o scena nemėgsta neestetiškai atrodančių žmonių. Prisipažinsiu, nors bandydavau įvairiausias dietas, laikydavausi įvairiausių svorio metimo rekomendacijų, tačiau kartu nevengiau sočiai ir gausiai pavalgyti. Buvimas scenoje —nemenka įtampa, kuri po nenormuoto darbo dažnai pašalinama valgant. Aišku, dietos buvo nerezultatyvios”,- prisipažįsta R.Katinas. Vis dėlto dirigentui nesinorėjo pasiekti ribos, kuomet savijauta ims trukdyti darbui.

„Pamatęs per TV Ievą iš „Baro“, virtusią tikra undine, pamaniau, dar pabandysiu jos lieknėjimo būdą. Juolab kad rezultatas buvo akivaizdus. Man buvo atliktas maisto netoteravimo testas, žarnyno valymo procedūros. Grožio procedūrų nereikėjo — esu gražus iš prigimties.-juokauja dirigentas. -Centre niekas neverčia būtinai atlikti visų procedūrų, tačiau sudarytoje programoje vyrauja logika: jeigu jau kažko imiesi, tai daryk iki galo. 2005 m.lapkritį, pradėdamas laikytis lieknėjimo programos, svėriau 120 kg, o Kalėdas sutikau 30 kg lengvesnis! Svoris krito akyse. Nusipirkau svarstykles — vienas maistui, kitas sau, kontroliavau, buvo įdomu. Esu bohemos atstovas, todėl rekomendacijų man pavyko laikytis apie 80 proc., bet ir tai buvo stulbinantis rezultatas. Atsirado kiti įpročiai, kita valgymo kultūra ir rajumas sumažėjo. Sumažinau maisto kiekį ir kaloringumą, bet esu sotus, labai laimingas, susireguliavo kraujospūdis, cukraus ir colesterolio kiekis kraujyje, nebereikia vaistų nuo hipertonijos. Sveikata susitvarkė natūraliai, be medikamentų. Dabar galiu ir brendžio išgerti…Gyvenu nesuvaržytas, bet kai jaučiu, jog per daug nusižengiau, aš jau žinau ką su savimi daryti.Tada grįžtu prie man rekomenduotų produktų, savaitėlė kita, ir vėl viskas susitvarko.

Man bendraujant su kolegomis, pažįstamais, dalijantis informacija ir patirtimi, Lietuvos sceną papildė ne vienas pagražėjęs ir sulieknėjęs meno žmogus. Daug kam buvo aktuali svorio ir sveikatos problema. Mano pėdomis pasekė ne vienas ir ne du, tačiau daugelis laikosi konfidencialumo. Aš neturiu ko slėpti. Man teko dirbti su nemažai chorų, buvau 2003 metų pasaulio lietuvių dainų šventės ir 2005 metų moksleivių dainų šventės meno vadovas, bendravau su dešimtimis tūkstančių žmonių. Daugelis dabar mane pamatę netiki, kad aš tas pats žmogus.

Dabar jaučiasi kaip 2 dėžes alaus nuo kupros nusimetęs — panašus jausmas yra numetus 30 kg. Turiu tik vienintelę, bet didelę pretenziją natūralios medicinos centrui — po viso kurso man teko keisti absoliučiai visą garderobą, o tai, patikėkite, pakankamai didelės išlaidos!“