Povandeninis masažas

Povandeninio masažo metu atpalaiduojami raumenys, pašalinamas nuovargis, malšinamas raumenų skausmas , gerinama kraujotaka, medžiagų apykaita , mažinami vegetaciniai ir reflektoriniai sutrikimai.

Povandeninis masažas

Povandeninio masažo procedūros tikslas

Povandeninio masažo principas – veikimas per temperatūrinį ir mechaninį dirginimą.

Procedūra atliekama specialioje vonioje, pripildytoje šilto vandens (28-36 laipsnių) su 1-4 atmosferų slėgio vandens srove.

Procedūros tikslas – sustiprinti apsaugines ir atstatančias organizmo funkcijas, atblokuoti ir pagreitinti organizme cirkuliuojančių skysčių srautus. Procedūros metu atkuriama kraujotaka, atstatomas deguonies pritekėjimas į ląsteles bei skatinamas toksinų išvedimas.

Povandeninio masažo nauda: gerina kraujotaką ir limfotaką, audinių mitybą, sąnarinio skysčio išsiskyrimą ir medžiagų apykaitą, atpalaiduoja raumenis, padidėja sąnarių ir stuburo paslankumas, stangrėja oda, pagerėja medžiagų apykaita audiniuose.

Povandeninis masažas

Povandeninis masažas rekomenduojamas

Povandeninio masažo procedūra rekomenduojama esant judėjimo ir atramos aparato susirgimams, po traumų ir operacijų, esant periferinės nervų sistemos susirgimams, vegetacinės nervų sistemos ligoms bei medžiagų apykaitos sutrikimams su padidinta kūno mase.

Povandeninio masažo procedūra neatliekama: sergant ūmiomis ligomis; esant stuburo smegenų kraujotakos sutrikimams; virškinamo trakto ligoms: cholecistitui, skrandžio ir 12-pirštės žarnos opaligei; inkstų ir tulžies pūslės akmenligei; nusileidusio inksto sindromui; sąaugoms po virškinamo trakto operacijų; hipertoninei ligai (II stadija ir vėlesnės stadijos); esant išeminei širdies ligai su dažnais stenokardijos priepuoliais; iš karto po dėlių terapijos; esant ūminiam tromboflebitui, atviroms žaizdoms,odos grybelinėms ligoms, akių, ausų uždegimams, sergant epilepsija, esant šlapimo nelaikymui, išgėrusiems pacientams.
Po procedūriniu laikotarpiu rekomenduojama kelias valandas vengti fizinio ir emocinio krūvio.

Povandeninis masažas