Visos teisės saugomos. © 2004-2017
Registratūros telefonai:
Vilniuje: +370 5 _2722241
Kaune: +370 37 _223139
Klaipėdoje: +370 61 _218967

Žvynelinė pažeidžia ir kūną, ir sielą

Turtuolis Michailas iš Čeliabinsko galėtų mėgautis gyvenimu, jeigu ne likimo atsiųsta liga – žvynelinė. Prieš 14 metų jo delnai ėmė pleiskanoti, luptis, atsivėrė žaizdos. Michailas gėdijosi paspausti ranką verslo partneriui ar apkabinti moterį. 34 metų vyras negailėjo pinigų brangiems vaistams, tačiau jie nepadėjo. Pernai rusas apsilankė Vilniuje, Žvėryno natūralios medicinos centre – išsivalė organizmą, pakeitė mitybą. Po penkių mėnesių jo oda tapo švari ir glotni.

Lietuvoje žvyneline serga apie 120 tūkstančių žmonių. Vieni mano, kad šią ligą sukelia stresas, kiti kaltę verčia oro taršai, netinkamai mitybai ar net prakeiksmui. Žvynelinė užklumpa netikėtai, neatsižvelgdama į amžių, lytį ar užimamą padėtį visuomenėje. Iki šiol nėra vaistų, kurie galėtų ją išgydyti.

Žvėryno natūralios medicinos centro vadovė Jelena Tulčina žino, kaip kovoti su šia odos liga. „Odos liga nėra odos problema. Tai sisteminė liga, kuri prasideda ne odos paviršiuje, bet organizmo viduje. Tai tarsi aliarmo signalas, pranešantis, jog viduje nėra tvarkos.

Polinkis susirgti žvyneline – paveldimas. Pabendravus su pacientu, dažnai paaiškėja, kad žvyneline yra sirgęs kas nors iš tėvų ar senelių. Bet ši liga niekada nepasireikštų, jei žmogus save saugotų, mylėtų ir nekištų į burną visko, kas pasitaiko po ranka”, – kalbėjo J.Tulčina. Žvėryno natūralios medicinos centre pacientui pirmiausia atliekamas maisto netoleravimo testas. Jis parodo, kokius produktus galima valgyti, o nuo kurių reikia susilaikyti. Po to išvalomas žarnynas, siūloma pasikonsultuoti su hemeopatu. J.Tulčina teigia, kad visiems žmonėms galioja bendri mitybos principai. Odos ligas dažniausiai paskatina miltiniai patiekalai, pieno produktai, saldumynai. Taip pat reikia vengti angliavandenius maišyti su baltymais. Patartina nepiktnaudžiauti mėsiškais patiekalais. Užtektų mėsą valgyti kartą ar du kartus per savaitę.

J. Tulčina
Žmogaus žarnynas panašus į žolėdžių gyvūnų, tad maisto racioną turi sudaryti apie 80 procentų augalinės kilmės maistas. Jei po visų procedūrų žmogus laikosi nustatytos dietos, po kelių mėnesių ligą pavyksta sutramdyti. Jei jis grįžta prie ankstesnių įpročių, liga greičiausiai atsinaujins.

„Daugeliui mano pacientų užtenka valios keisti maitinimosi įpročius, nes jie nebenori būti savo ligoto kūno įkaitai”, – kalbėjo J.Tulčina. Savo darbo kabinete ji laiko albumą su žvyneline sergančių pacientų nuotraukomis, žino jų vardus ir skaudžias istorijas. Žvelgti į šias nuotraukas labai nejauku. Tam tikros kūno vietos – kojos, plaštakos, nugara, pilvas ar galva nusėti šerpetojančių, besilupančių odos lopų. Nusilupus žvynams, oda parausta. Ji tampa lengvai pažeidžiama, jautri, dažnai įtrūksta, kraujuoja, skauda.

Negydoma odos liga turi daug neigiamos įtakos kasdieniam gyvenimui. Vieni dėl jos patiria problemų darbe ar mokymo įstaigoje, kitiems išsivysto depresija, nemiga ar seksualinio gyvenimo sutrikimai. Ligoniai ištisus metus priversti vilkėti drabužius ilgomis rankovėmis. Daugelis niekada nėra nusirengę paplūdimyje ar vilkėję prašmatnių vakarinių suknelių su petnešėlėmis, nėra drįsę užmegzti artimų santykių su priešingos lyties atstovu. Pamatę išbertą, dėmėtą, besilupantį kūną, sveikieji traukiasi kuo toliau, bijodami užsikrėsti, nors ši liga nėra užkrečiama.

Sergantys žvyneline žmonės sveikiesiems atrodo tarsi raupsuotieji. Geriausiu atveju – nevalyvi. Ne vienas ja sergantis asmuo net buvo išprašytas iš pirties ar kirpyklos. Dėl to kartais subyra net šeimos. Viena moteris paliko savo vyrą, nes pavargo vaikščioti su dulkių siurbliu ir valyti iš jo galvos nuolat krintančias pleiskanas. Vienas vyras išėjo pas kitą moterį, nes jam pasidarė bjauru meilintis žmonai, nes jos nugara nusėta raudonų dėmių. Skyrybomis pakvimpa ir tada, kai vieno iš sutuoktinių odos pažeidimai – genitalijų srityje. Dėl žvynelinės galima prarasti ir darbą. Viena pradinių klasių mokytoja turėjo palikti mokyklą, nes tėvai nesutiko, kad odos liga serganti pedagogė mokytų jų vaikus.

Žvynelinė
Žvynelinė – ne tik kosmetinis defektas. Tai lėtinė uždegiminė liga, pažeidžianti vidaus organus bei imuninę sistemą. Apklausus sergančius žvyneline paaiškėjo, kad daugelis skundžiasi ir kitomis ligomis – depresija, cukriniu diabetu, širdies, kraujagyslių, sąnarių ligomis. Kai kuriems pacientams odos liga pasireiškė po stiprių ir skausmingų išgyvenimų. J.Tulčina sakė, kad stresas dažnai tampa tarsi paskutiniu lašu, paskatinančiu ligą. „Organizmas jau iki tol būna nualintas, užterštas, pasiruošęs sirgti. Žmogus tuomet suserga ta liga, kuriai turi genetinį polinkį – žvyneline, cukriniu diabetu ar bronchine astma”, – pasakojo J.Tulčina.

Nuolat teršiamas organizmas vieną dieną tampa panašus į užsikimšusį kanalizacijos vamzdį, kai visi nešvarumai pradeda kilti į viršų ir išryškėja odoje. Kodėl tuomet žvyneline suserga ir maži vaikai, kurių organizmas dar negalėtų būti itin užterštas? „Taip nutinka, kai motina nėštumo metu nepaiso, ką valgyti”, – pasakojo medikė. Jos nuomone, jei tėvai nuo mažens mokys vaikus sveikai maitintis, ateityje jie išvengs daugelio sveikatos problemų.

Centre taikoma unikali gydymo metodika sulaukė pripažinimo ir aukšto įvertinimo. Lietuvos pramonininkų konfederacijos konkurse „Lietuvos metų gaminys 2008” už maisto produktų tinkamumo tyrimų metodą centras gavo aukso medalį.

„Lietuvos rytas“, 2009-11-28

Rūta Peršonytė
LR korespondentė

Susisiekite

Naujienų prenumerata

Programa "90 dienų"