Visos teisės saugomos. © 2004-2017
Registratūros telefonai:
Vilniuje: +370 5 _2722241
Kaune: +370 37 _223139
Klaipėdoje: +370 61 _218967

Vaikai pasveiksta be vaistų

Ar tiesa, kad vaikų ligos vis labiau suauga: tai yra jie kenčia nuo ligų, kurios anksčiau pasireikšdavo tik vyresnio amžiaus žmonėms? Tikrai taip. Pas mus atveda vaikų, sergančių, pavyzdžiui, artritu ir kitomis sąnarių ligomis, kamuojamų nesibaigiančių peršalimo ligų – galima sakyti, visiškai be imuniteto.

Žvynelinė, atopinis dermatitas, nesuvokiamos alergijos – be aiškios priežasties ir alergeno. Antsvoris – nuo kūdikystės! Aišku, kai tokios diagnozės (arba liga visai nenustatyta), tėvams tenka daug laiko praleisti poliklinikose, ligoninėse, ieškant priežasčių ir stebuklingų priemonių – dažniausiai tokiomis laikomi egzotiniai ar sunkiai gaunami vaistai. Juk kuo priemonė sunkiau gaunama, tuo ji turi būti efektyvesnė, ar ne?! O iš tiesų geri dalykai yra paprasti ir susiję su maisto ribojimu.

Tačiau bet kokių padarinių galima atsikratyti tik suvokus priežastį – kodėl vienaip ar kitaip nutiko. Taigi – kodėl serga mūsų vaikai?
Dėl tų pačių priežasčių kaip ir suaugę, tik suaugusieji turi galimybę rinktis, o vaikai perima viską iš tėvų. Tai reiškia – piktnaudžiaujama mėsa, pieno produktais, saldumynais. Visu tuo, kas anksčiau būdavo ant stalo tik per šventes ar ypatingomis progomis. O šiandien šokoladas, tortai, dešrelės, sūris – duona kasdieninė. Ir dideliais kiekiais! Pridėkime dar, kad maisto kokybė ne visada gera, jis prisotintas įvairiais konservantais, emulgatoriais, antibiotikais, hormonais, be to, vaikai mažai juda. Organizmo valymo sistema: kepenys, inkstai, storoji žarna nespėja atlikti savo funkcijų, į kraują patenka maisto makrodalelės ir imuninė sistema ima kovoti su tariamu agresoriumi kaip su virusu. Kova reikalauja aukų: žūsta limfocitai, išsiskiria labai stiprus fermentas, kuris pažeidžia silpniausias organizmo vietas. Ir nebūtinai tas, kuriose pasireiškia liga. Pavyzdžiui, inkstų sutrikimas gali atsiskleisti stipriai odos bėrimais! Kalbant apie vaikus, viskas nutinka dar greičiau ir stipriau. Tai tėvų atsakomybė, nes trejų metų mažylis negali pasirinkti, ką, kada, kaip valgyti. Jeigu tėvų mityba bus taisyklinga, vaikai perims jų įpročius ir didelė tikimybė, jog ir suaugę jų laikysis, vadinasi, nesiskųs dėl antsvorio, mažiau sirgs. O dabar mes patys vaikystėje permaitiname vaikus, o paskui kremtamės, jog paauglystėje jie laikosi drastiškų dietų.

J.Tulčina
Tėvai, o dažniausiai mamos, skundžiasi, jog jų atžala valgo per mažai. Retai išgirsi, jog kažkas nelaimingas, kad jų kūdikis per valgus! 
O taip. O ir ką jie valgo. Mažoji mūsų pacientė, trejų metų Mia iš Esijos, kasdien gaudavo hematogeno, makaronų ir pieno (tėvų pasiteisinimas – ji nieko kito nevalgė). Mia sirgo artritu ir šlubčiojo. Tokie stiprūs vaistai nuo tokio amžiaus! Mergytei buvo atliktas maisto netoleravimo testas „Prime Test“, apimantis 150 produktų. Aišku, nė vienas iš jos pamėgtų produktų į leidžiamų sąrašą nepateko. Pagal Vega testą Miai paskirti homeopatiniai vaistai. Rezultatas: nustačius alergiškus produktus ir eliminavus juos iš mitybos, po pusės metų jai nebereikėjo cheminių vaistų. Imuninė sistema sustiprėjo, požymiai, rodantys, jog organizmas užterštas, dingo!

„Prime Test“ tyrimas buvo atliktas ir Joriui (jam – metai ir devyni mėnesiai, mažylis, ko gero, jauniausias centro pacientas). Berniuko tėvai kreipėsi dėl atopinio dermatito: kūdikį kamavo toks niežulys, kad ramybės nebuvo nė minutei, naktimis mažylis kasydavosi, muistydavosi, verkdavo. Dėmelės, žaizdelės, šašiukai buvo nusėję blauzdas, rankas iki alkūnių, veidą, reikėjo vartoti antihistamininius vaistus (o juk po tokių stiprių medikamentų anksčiau ar vėliau prireiks kitų, kurie gydytų pirmųjų sukeltą šalutinį poveikį). Po to, kai vaiko mityba buvo pakeista pagal maisto netoleravimo testo duomenis, jam skirti homeopatiniai preparatai, atliktos barokameros procedūros, Joris pasveiko! Liga praėjo taip netikėtai, kaip ir užklupo.

Bet tai kokia vaikystė be tortų, saldainių, šokolado, kitų pasilepinimų?
Būtent – pasilepinimų, o ne smaguriavimų kiekvieną dieną. Pagal „Prime Test“ rezultatus sudaryto meniu reikia laikytis kurį laiką, kol įveikiama liga. Paskui vaikas (arba suaugęs) gali pasimėgauti skanėstais, bet ne dažniau kaip kartą per savaitę. Argi tai labai didelis apribojimas?! Juk visada taip ir būdavo. Maistas – sezoniškas, skanėstai, kurie nėra labai sveiki, gaunami retai. Taip retai, kad organizmas puikiai su jais susidoroja, limfocitams neužkraunama jiems nebūdinga funkcija. Juk užtenka ligų, kurios užklumpa netyčia, užtenka traumų, kam dar provokuoti jas ir sąmoningai sau kenkti netaisyklinga mityba, o paskui gydyti jos padarinius cheminiais vaistais ir dar labiau gadinti sveikatą? Argi bet koks maistas vertas to, kad paaštrėtų žvynelinės simptomai, o juos reikėtų gydyti hormonais?! Ypač kai pacientui dar nė dešimties metų nėra!

Prieš ir po
Būna ir taip? 
Gyvas pavyzdys – devynerių metų Martynas. Berniukas sirgo tokia žvynelinės forma, jog buvo išbertas visas kūnas, odą baisiai niežėjo, galva pilna pleiskanų, vaikas nusidrasko. Hormoniniai tepalai tik šiek tiek palengvina simptomus. Be to, vaikas nuolat skundėsi alergine sloga. Po „Prime Test“ pakeistos mitybos ir homeopatinio gydymo prireikė 6 mėnesių, kad sunkiausi požymiai praeitų. Schema paprasta: „Prime Test“ maisto netoleravimo testu nustatomi tinkami ir netinkami produktai, pastarieji eliminuojami, imuninei sistemai nebereikia kovoti su šalutiniu poveikiu, limfocitai dauginasi greičiau, imunitetas stiprėja ir pasveikstama. Stebuklas? Ne, tiesiog pasitelkti organizmo rezervai. Be cheminių vaistų ir operacijų gyventi galima – pakanka sutvarkyti mitybą. Ar pavyks – priklauso nuo jūsų.

Prieš ir po


Pasveikę vaikai atliko šį tyrimą

Susisiekite

Naujienų prenumerata

Programa "90 dienų"