Visos teisės saugomos. © 2004-2017
Registratūros telefonai:
Vilniuje: +370 5 _2722241
Kaune: +370 37 _223139
Klaipėdoje: +370 61 _218967

Homeopatas gydo ne ligos simptomus, o jos priežastį

Homeopatija dažnai painiojama su liaudies medicina ar gydymu žolėmis. Tačiau šis eksperimentais bei stebėjimais pagrįstas itin Vakaruose populiarus gydymo metodas sulaukia vis daugiau susidomėjimo ir mūsų šalyje. “Šis gydymo metodas beveik neturi šalutinio poveikio. Prie homeopatinių vaistų neįprantama, šių vaistų neįmanoma perdozuoti. Taip pat homeopatija ne tik gydo ligas, bet ir saugo nuo jų, stiprina imunitetą”, - aiškino sostinės Žvėryno natūralios medicinos centro homeopatas Simonas Stankūnas.

- Kas yra homeopatija ir kokie jos išskirtiniai bruožai?
- Prieš daugiau nei 200 metų homeopatijos pradininkas vokiečių gydytojas S. Hahnemannas pirmasis Vakarų medicinoje pradėjo atlikinėti sistemingus eksperimentus su vaistinėmis medžiagomis. Taip buvo suformuluoti pagrindiniai homeopatijos principai:

Vaistai pirmiausiai išbandomi skiriant juos sveikiems savanoriams. Sužinoma, kokius simptomus jie gali sukelti sveikam žmogui, įskaitant neįprastus medicinoje požymius: emocijų, mąstymo, pojūčių pasikeitimus, reagavimą į aplinkos veiksnius, netgi sapnus. Taip pat įvertinama, kokio sudėjimo žmonės tam preparatui jautresni. Tokia susisteminta informacija ir sudaro homeopatinio preparato aprašymą. Vaistų aprašymuose simptomai užrašyti paprasta kalba — taip kaip ir buvo išsakyti. Todėl žinios apie vaistus homeopatijoje nesensta, tik nuolat papildomos nauja informacija.

Panašus gydo panašų reiškia, kad sergančiam žmogui skiriami potencijuoti preparatai, sveikam galintys sukelti panašius simptomus. Taip skiriami preparatai aktyvina organizmo savigydos galias.

Minimalios dozės. Eksperimentuodamas S. Hahnemannas ieškojo būdų saugiai išbandyti ir praktikoje panaudoti įvairias vaistines medžiagas. Jis pastebėjo, kad palaipsniui skiedžiant pradinę medžiagą ir sukratant tirpalą, vaistas veikia ne tik švelniau, bet ir efektyviau.

- Kokiomis priemonėmis gydo homeopatai? Ar jos negali pakenkti?
Homeopatiniai preparatai nepakenks ne tik ligoniui, bet ir juos išbandantiems savanoriams. Tai lemia specifinis jų gaminimo būdas. Vaisto esmė — ne cheminės jo savybės, o jame įrašytos informacijos perdavimas.

Gamybos proceso metu pradinė medžiaga potencijuojama - jos koncentracija smarkiai mažėja, bet sustiprinamas ir išplečiamas jai būdingas elektromagnetinių virpesių spektras, kuris lyg magnetofono juostelėje išsaugomas vandens molekulių vandenilinėse jungtyse.

Vaistai gali būti gaminami iš visų medžiagų, egzistuojančių Žemėje: tiek augalinės, tiek gyvulinės ar mineralinės kilmės. Svarbiausia, kad jos būtų tinkamai paruoštos (potencijuotos) ir išbandytos.

Pradėjus vartoti homeopatinius preparatus kai kuriems žmonėms liga paūmėja. Toks pirminis paūmėjimas, kaip taisyklė, trunka neilgai ir reiškia, kad organizmas ima pats kovoti, atsigauna jo imuninė sistema.

- Kokias ligas galima gydyti homeopatiniais vaistais?
- Visas, kurias galima gydyti vaistais. Tiesą sakant, nėra ligų, yra ligoti žmonės, todėl gydomas ne koks nors vienas negalavimas, o visas organizmas.Tokiomis pačiomis ligomis sergantiems žmonėms homeopatas gali skirti skirtingus vaistus, atsižvelgdamas į kiekvieno negaluojančiojo individualias savybes.

- Ar homeopatiniais preparatais besigydydamas žmogus sveiksta ilgiau nei vartodamas cheminius vaistus?
-Tai mitas. Ūmių ligų atvejais tinkamai parinktų homeopatinių preparatų poveikis neretai pajuntamas jau po 10 — 15 min., lėtinių ligų — gal po kelių dienų ar savaitės. Stiprūs cheminiai preparatai suveikia gal ir greičiau, bet tai paprastai susiję su simptomų slopinimu, o ne sveikimu, jau nekalbant apie pašalinį poveikį...

- Kas padeda parinkti tinkamiausią gydymą?
Mūsų centruose homeopatams įvertinti paciento sveikatą padeda vegetatyvinis rezonansinis testas (sutr. — VEGA testas). Diagnozuojama jautria aparatūra, kuri fiksuoja menkiausius organizmo funkcijų sutrikimus.Jis pagrįstas biologiškai aktyvių taškų elektrinės varžos matavimu.

Tyrimo metu galima nustatyti:
- neigiamai veikiančius išorinius veiksnius: geopatogeninių zonų, radiacijos, elektromagnetinių laukų poveikį, organizmo užteršimą ekologiniais toksinais;
- organizmo vidinę ekologiją — bakterijų, virusų, grybelių, parazitų sukeliamus negalavimus;
- pažeistus organus ar audinius, pažeidimo pobūdį bei galimas priežastis
-parinkti homeopatinį gydymą.

Viena svarbiausių Vega testo ypatybių - priežastinių sąsajų nustatymas. Pavyzdžiui, skydliaukės problemų priežastis gali būti lėtinės infekcijos židinys sinusuose, alkūnės sąnario uždegimo — pakitimai žarnyne.

Be to, testuojant galima stebėti kaip keičiasi organizmo funkcinės būklės rodikliais į testavimo grandinę įjungiant homeopatinių preparatų informaciją. Tai leidžia iš anksto prognozuoti jų poveikį bei suderinamumą, parinkti optimalų homeopatinį gydymą, atsižvelgiant į ligos priežastis bei individualias žmogaus savybes.

Susisiekite

Naujienų prenumerata

Programa "90 dienų"