Visos teisės saugomos. © 2004-2017
Registratūros telefonai:
Vilniuje: +370 5 _2722241
Kaune: +370 37 _223139
Klaipėdoje: +370 61 _218967

7 atsakymai į klausimus apie maisto netoleravimo testą

Kamuoja prasta nuotaika? Dažnai jaučiate nuovargį? Neišsikapstote iš ligų, nors gerai išsimiegate, valgote pilnavertį maistą, saujomis ryjate vitaminus ir sportuojate? Nekaltinkite prasto oro ar paveldėto polinkio sirgti. Priežasčių reikėtų ieškoti kasdieniniame valgiaraštyje. Įprasti ir pamėgti produktai, be kurių neįsivaizduojate savo pietų ar vakarienės stalo, gali būti ir prastos nuotaikos, ir net varginančių ligų kaltininkai. Tai jums gali įrodyti maisto netoleravimo testas.

JAV alergologas Theronas Randolphas atrado, kad egzistuoja ne tik ūmi alergija, bet ir lėtinė, dar vadinama slaptąja, kurios priežastis — netinkamas maistas. Po kiek laiko pasireiškia žalingas suvartoto maisto poveikis priklauso nuo kiekvieno žmogaus imuninės ir virškinimo sistemos būklės. Todėl vienintelė išeitis — griežtai atsisakyti žmogui netinkamų produktų.

“Juk badas ar pasninkas ligoms gydyti būdavo skiriami ir senovėje. Tačiau šiandien tai pirmoji, laiko išbandyta ir patikima maisto produktų nesuderinamumo tyrimų metodika nustatanti lėtinę maisto alergiją”, - sakė Žvėryno natūralios medicinos centro vadovė gydytoja Jelena Tulčina.

- Kas yra maisto netoleravimo testas ir kaip jis atliekamas?
- Tai alternatyviosios medicinos maisto produktų tinkamumo tyrimų metodas,Lietuvoje pradėtas taikyti prieš ketverius metus. Iš venos paėmus kraujo mėginį, mikroskopu tiriama, kaip į reagentus iš 150 produktų reaguoja limfocitai-kraujo imuninės ląstelės. Tyrimo metu nustatomi reakcijų jautrumo tipai — nuo neutralių ar mažiausiai kraujo ląsteles pažeidžiančių reakcijų iki grėsmingų, įspėjančių, jog vienas ar kitas produktas visiškai netinka organizmui. Susidūrę su alergenu limfocitai suyra. Taip pat jie elgiasi ir kontaktuodami su virusais ar bakterijomis. Tik pastaruoju atveju išsiskiria labai stiprus fermentas ir žmogus ima karščiuoti.Tada jis nenori valgyti, virusai ir bakterijos žūsta, organizmas tarsi apsivalo prakaituodamas.


maisto netoleravimo testas


Taigi, susidūrę su alergenu, limfocitai žūsta ir nebegali saugoti mūsų nuo ligų. Testas nustato, kokių būtent produktų laikinai reikia atsisakyti, kad jie nesukeltų tokios limfocitų reakcijos ir dėl to žmogus nesusirgtų.

- Kada rekomenduojama atlikti testą?
- Dažnai net moderniausia diagnostinė aparatūra nenustato negalavimo priežasties ir gydomi tik ligos simptomai. Pavyzdžiui, jei žmogus serga sinusitu, skiriama — lašų, sausinančių gleivinę, jei beria odą — hormoninių vaistų. Tačiau tai ne išeitis — reikia surasti ir šalinti negalavimo priežastį.

Todėl testas itin naudingas norintiems numesti antsvorio, sustiprinti imuninę sistemą, atsikratyti lėtinių ligų, sureguliuoti medžiagų apykaitą, normalizuoti žarnyno mikroflorą. Taip pat nėščioms, maitinančioms ar besiruošiančioms tapti motinomis moterims bei vaikams, kenčiantiems ne tik nuo alergijų, bet ir kitų lėtinių patologijų.

Taip pat išsitirti rekomenduojama, jei vargina organizme besikaupiantys skysčiai ir medžiagų apykaitos sutrikimas, pajuodę paakiai, pagausėjęs prakaitavimas, blogas burnos kvapas, tinstantys vokai, skaudanti galvą, nerimas, nemiga, irzlumas, nuovargis ir mieguistumas, nesibaigia odos problemos — tokios kaip žvynelinė ar egzema, šlapimo takų ir lytinės infekcijos.

Maisto netoleravimo testą rekomenduojama atlikti 2 kartus per metus, nes organizmas nuolat veikiamas įvairių teršalų ir kenksmingų faktorių, gaunamų iš aplinkos ir su maistu.

- Kaip reikia šiam testui pasiruošti?
- Iš vakaro nieko nevalgykite. Rekomenduojama gerti tik negazuotą vandenį. Iki kraujo paėmimo likus 48 valandoms nevartokite steroidinių hormonų. Jei vartojate antibiotikus, turi praeiti mažiausiai penkios dienos nuo jų kurso pabaigos.

Tyrimo dieną nenaudokite šampūno, muilo, dantų pastos ir kitų higienos ar kosmetikos priemonių, nesikvėpinkite, nes visos pašalinės medžiagos gali iškreipti testo rezultatus.

Maisto netoleravimo testo rezultatai kinta priklausomai ir nuo to, ar žmogaus vartoja ekologiškai švarius produktus, ar jie yra užteršti įvairiomis cheminėmis medžiagomis, Taip pat rezultatus įtakoja persirgtos ligos, išgyventi stresai.

- Kam galima atlikti testą?
- Testas nesukelia šalutinio poveikio, nes į organizmą neįvedami jokie reagentai ir gali būti atliekamas visiems. Juk vis daugiau klinikinių tyrimų atskleidžia maisto produktų vartojimo ir daugelio organizmo sutrikimų įsisenėjimo sąsają.

- Ką pacientui daryti, jei testas visgi parodė slaptą organizmo alergiją maistui?
- Testo rezultatus žmogus sužino tą pačią dieną, todėl iš karto gali pradėti laikytis jam rekomenduotos dietos ir sveikatos stiprinimo programos.

Atsižvelgiant į testo rezultatus, sudaromas tikslus mitybos planas — valgiaraštis 2-3 mėnesiams. Dietos laikytis rekomenduojama atsižvelgiant į tai, ar stipriai organizmas netoleruoja vieno ar kito maisto produkto.

Rekomenduojamos dietos esmė — keturias dienas nevartoti to paties vienodo maisto. Tokia mityba neleidžia alergiją keliančioms medžiagoms kauptis organizme. Priklausomai nuo organizmo būklės ir mitybos programos rezultatų, po 2-3 mėnesių ši dieta koreguojama.

Organizmo negalavimus padės nustatyti vegetatyvinis rezonansinis testas, o visiškai pasveikti ir atstatyti organizmo jėgas - homeopatinis gydymas ir malonios sveikatingumo procedūros. Su kiekvienu testą atlikusiu žmogumi bent pusę metų palaikome ryšį — jis ateina pasikonsultuoti su gydytojais, papasakoja kaip jaučiasi.

- Kas vyksta organizme atsisakius žalingų maisto produktų?
- Pašalinus iš raciono maisto produktus, kurie žmogui šiandien netinka, limfocitai nustoja plyšti ir nebeišskiria stiprių fermentų. Todėl nebeatsiranda uždegimo, pasireiškiančio įvairiomis ligomis.

Pagrindinė antsvorio ir celiulito priežastis – prastas maisto pasisavinimas, užterštas žarnynas. Kai žmogus pradeda tinkamai maitintis, organizme nebesikaupia toksinai ir nereikalingas vanduo, todėl greitai ir pastebimai krinta svoris, atslūgsta pabrinkimai, skaistėja oda, dingsta įkyri sloga, nebekamuoja migrenos priepuoliai.

Kai susitvarko organizmo medžiagų apykaita, rūgščių ir šarmų balansas, jis pats pradeda kovoti su negalavimais, todėl žmonėms pavyksta numesti net kelias dešimtis kilogramų antsvorio, įveikti tokias sunkias ligas kaip žvynelinė, atopinis dermatitas. Taigi, subalansuota mityba padeda ne tik atsikratyti daugybės sveikatos problemų, pagerinti bendrą savijautą, bet ir atjauninti organizmą bei pagražinti kūno linijas.

- Ar dietos reikia laikytis visą gyvenimą?
- Vienų produktų teks atsisakyti keletą mėnesių, kitus galbūt teks pamiršti visam gyvenimui arba valgyti jų labai retai ir mažai. Juk testas — tai galimybė išspręsti savo sveikatos lygtį, tačiau tolimesnė sėkmė priklauso nuo kiekvieno valios pastangų ir noro būti sveikam ir gražiam.

Maistas — sukelia tokią pačią priklausomybę kaip narkotikai ar alkoholis, tabakas. Vieni negali gyventi be duonos, kiti - be šokolado ar kavos, todėl patys to nežinodami sekina savo imuninę sistemą. Maisto testas ir jo pagalba nustatyta mitybos programa— paprasčiausias būdas rūpintis savo sveikata ir užmiršti didžiulį šalutinį poveikį turinčius cheminius preparatus ir medikamentus.

Kauno medicinos universiteto klinikų med. mokslų daktarė Ingrida Ulozienė džiaugiuosi, kad Natūralios medicinos centre galiu surasti visą kompleksą įvairių sveikatą stiprinančių ir grožį puoselėjančių paslaugų. 
Mano artimi žmonės ir pacientai šiame centre sėkmingai išsprendė varginusias problemas. Laikydamiesi maisto netoleravimo testo rezultatais grindžiamos dietos, išvalę žarnyną, vartodami pagal vegetatyvinio rezonansinio testo duomenis parinktus homeopatinius medikamentus jie atsikratė viršutinių kvėpavimo takų ligų, migrenos, antsvorio. Todėl dabar džiaugiasi gera sveikata ir puikia savijauta.

Klaipėdos Jūrininkų pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas, vidaus ligų specialistas Viktoras Grigalauskas:
Maisto netoleravimo testo svarbą įvertinau ir aš pats, ir penkiolika mano pacientų. Atlikęs testą ir laikydamasis man sudarytos mitybos programos per pusmetį atsikračiau 28 kilogramų antsvorio. Todėl dabar jaučiuosi kur kas geriau nei anksčiau. Tą patį tvirtina ir įvairius negalavimus išsigydę bei svorio numetę mano pacientai. Tačiau kaip gydytojas turiu įspėti - puikūs rezultatai pasiekiami tik ryžto ir stiprios valios dėka, todėl apsišarvuokite kantrybe!

Susisiekite

Naujienų prenumerata

Programa "90 dienų"