Visos teisės saugomos. © 2004-2017
Registratūros telefonai:
Vilniuje: +370 5 _2722241
Kaune: +370 37 _223139
Klaipėdoje: +370 61 _218967

10 klausimų ir atsakymų apie žarnyno valymą

Žarnyno valymo procedūra, arba hidrokolonterapija pastaruoju metu sulaukia prieštaringų vertinimų. Skelbiama, kad ši procedūra gali sunaikinti gerąsias žarnyno bakterijas ar net sukelti itin rimtų sveikatos problemų.

Tačiau Žvėryno natūralios medicinos centro specialistai siūlo emocijas ir išankstinę nuomonę palikti nuošalėje ir įvertinti šios procedūros naudą įrodančius tyrimų rezultatus. Tik 17 iš 100 žmonių žarnyno mikrofloroje Nacionalinio visuomenės sveikatos tyrimų centro mikrobiologijos laboratorija aptiko vadinamąsias gerąsias bakterijas. 83 jų visiškai neturėjo.


,,Tai įrodo, kad negalima sunaikinti to, ko žmogus neturi. Todėl dabar prieš žarnyno valymą, pacientui sutikus, mes imame mikrofloros mėginius tyrimams. Taip ketiname išsklaidyti net menkiausias abejones, kad galime pakenkti”, - sakė prieš aštuonerius metus sostinėje Žvėryno natūralios medicinos centrą įkūrusi gydytoja Jelena Tulčina, visiems atsakymams į klausimus apie žarnyno valymą surandanti aiškių argumentų.


Žarnyno valymas


- Kodėl reikia valyti žarnyną?
- Daugelis ligų yra susijusios su užterštu žarnynu, o jo valymas — kovos už sveikatą ir grožį pradžia.
Užterštas šlakais, silpnas ir nejudrus žarnynas lemia daugybę ligų: nugaros skausmus ir artritą, vidurių užkietėjimą ir nutukimą, galvos skausmus ir alergiją, odos, peršalimo ligas, astmą ir hipertenziją.

Kenksmingomis medžiagomis užterštas žarnynas — antsvorio priežastis, o nesuvirškinti maisto likučiai nuodija organizmą, išskiria toksinus, kurie per kraują pažeidžia organus bei jų sistemas, juos apnuodija. Tokioje terpėje puikiai jaučiasi ir parazitai — įvairios kirmėlės.

Žarnyno sienelės, apaugusios išmatų mase, nebeatlieka vienos savo pagrindinių funkcijų — naudingų medžiagų rezorbcijos (įsiurbimo), o tai lemia virškinimo, o kartu ir medžiagų apykaitos sutrikimus. Užterštame žarnyne naudingosios bakterijos yra tarytum suparalyžuojamos - kyla disbakteriozė, dėl kurios kenčia beveik kiekvienas iš mūsų.

Valant žarnyną, pašalinamos ne tik išmatos, bet ir gleivės, nesuvirškintas maistas, išmatų akmenys bei parazitai. Per gydymo kursą organizme medžiagų apykaita tampa harmoninga, sumažėja apetitas. Taip pat ši procedūra gerina peristaltiką, stiprina žarnyno raumenų tonusą, reguliuoja kraujospūdį.

Kas pažeidžia žarnyno ekologiją?
- Virškinamojo trakto susirgimai, padidintas ar pamažintas rūgštingumas, kepenų, tulžies pūslės ir kasos susirgimai, ilgalaikė netaisyklinga mityba, stresai. Taip pat žarnyno infekcijos, motorikos sutrikimai ir alergija maisto produktams ar jų netoleravimas.

- Ar žarnyno valymo procedūra skausminga? Kaip ji atliekama?
- Ši procedūra populiari jau tūkstančius metų, ji minima net Evangelijoje. Senovėje ji buvo atliekama primityviomis priemonėmis, o dabar - moderniu aparatu, kuris ir apsaugo žmogų nuo nemalonių pojūčių. Daugelyje pasaulio sveikatingumo ir SPA centrų bei sanatorijų žarnyno valymas - nepakeičiama organizmo detoksikacijos priemonė (vien JAV per metus atliekama 4,5 milijonų tokių procedūrų).

Procedūros metu lanksčia žarnele, įstatyta į išeinamąją angą, į žarnyną teka šiltas švarus vanduo. Čia naudojamas 20 kartų mažesnis slėgis nei valant žarnyną paprasta klizma, todėl vanduo švelniai suteka į storąją žarną. Procedūros metu atliekamas švelnus atpalaiduojantis pilvo masažas, kuris išsklaido susikaupusias dujas. Kai žarna prisipildo, nešvarumai išvalomi neigiamu slėgiu.

- Kaip žmogus jaučiasi po procedūros?
- Po žarnyno valymo žmogus dažniausiai jaučia palengvėjimą, išsivaduoja nuo sunkumo pilve ir nuo dujų sukeliamų skausmingų spazmų. Ši procedūra tikrai nesugriauna įprasto gyvenimo ritmo ir leidžia iš karto grįžti į darbą.

- Kaip dažnai galima valyti žarnyną?
- Procedūras, kurios trunka 45 minutes, rekomenduojama kartoti kas antrą arba trečią dieną. Visiškam žarnyno išvalymui užtenka 4-5 procedūrų, o esant vidurių užkietėjimui, ir kiek daugiau. Tačiau valyti žarnyną reikėtų ne dažniau nei 2 kartus per metus.

- Gal galima žarnyną išvalyti badaujant, valgant vaisius ir daržoves arba paprasčiausiai išgėrus laisvinamųjų preparatų?
- Tik jogai sugeba išvalyti organizmą gerdami sūrų vandenį, nes druska sugeria ir išplauna toksinus. Tačiau be specialaus pasiruošimo šis būdas neįmanomas. Taip pat neužtenka nei daržovių dietos, nei slyvų saujos prieš pusryčius. Tiesa, daržovės ir vaisiai privers greičiau nubėgti į tualetą, tačiau iš pagrindų.neišvalys žarnyno. To nepadarys ir jokie laisvinamieji preparatai — jie veikia tik kaip dirginamoji medžiaga.

Virškinimo sistema nesugeba apsivalyti pati, nes žmogus vartoja produktus, organizme paliekančius be galo daug teršalų, konservantų, pesticidų, herbicidų, gyvulinės kilmės riebalų, geria chloruotą vandenį. Be to, daugybė žmonių susiduria su vidurių užkietėjimo problema. Atliekos susikaupia storojoje žarnoje ir virsta tarsi cemento luitais, kuriuos įmanoma išvalyti tik gerokai pamirkius vandeniu.

- Kaip organizmas įspėja apie tai, kad jį būtina valyti?
- Apie žarnyno užterštumą įspėja išsausėjusi oda, įvairūs jos bėrimai ir pūlinukai, blogas burnos ir prakaito kvapas, silpnumas, galvos skausmai, atminties pablogėjimas, antsvoris, alerginės reakcijos, pilvo skausmas ir pūtimas, vidurių užkietėjimas, prostatos uždegimai, potencijos sutrikimai, gausios išskyros iš genitalijų.

- Kaip odos problemos yra susijusios su užterštu žarnynu?
- Kai žarnynas nešvarus, jis nesugeba pašalinti toksinų ir šalinimo funkciją atlieka inkstai, kepenys bei oda. Todėl atsiranda įvairūs bėrimai, egzemos, furunkuliozė, paprastieji rožiniai spuogai, seborėja, alergija, pigmentinės dėmės, celiulitas, keratomos. Patirtis rodo, kad derinamos su hidrokolonterapija kosmetologinės ir anticeliulitinės procedūros yra kur kas efektyvesnės. Žarnyno valymas padeda nugalėti net tokias sunkias ligas kaip žvynelinė.

- Ar valant žarnyną iš organizmo neišplaunamos ir naudingos bakterijos, mineralai? Ar išvalius žarnyną nesutrinka virškinimas?
- Valoma tik storoji žarna. Vanduo neliečia nei plonosios žarnos, nei skrandžio, todėl ši procedūra neturi jokio poveikio virškinimui. Stebina kai kurių gydytojų bandymai bet kokį paciento negalavimą (net skrandyje aptiktas helikobakterijas!) nepagrįstai sieti su prieš pusmetį atliktu žarnyno valymu. Medikai turėtų ne gąsdinti, o mokyti žmones sveiko gyvenimo būdo ir sveikos mitybos pagrindų: valgyti mažiau mėsos, daugiau augalinio maisto, derinti maisto produktus.

Nerimaujantiems, kad gali netekti naudingų bakterijų, primenu, kad daugelis mūsų net neturi ką prarasti — jų nebėra dėl nesveikos mitybos, vartotų vaistų (antibiotikų, citostatikų, hormoninių preparatų, kontraceptikų), spindulinės terapijos, piktnaudžavimo liuosuojančiais preparatais.O žarnyno valymo procedūra būtent ir atstato bakterijų balansą.Prieš 6 metus atlikti tyrimai su Vilniaus universiteto Santariškių klinikomis parodė, kad 90 proc. tiriamųjų žarnyne prieš pradedant gydymą iš viso nebuvo gerųjų bakterijų. Pernai kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos tyrimų centro mikrobiologijos laboratorija atlikta studija įrodė, kad 83 iš 100 ištirtų žmonių žarnyne prieš pradedant gydymą neaugo gerųjų bakterijų.

Jau po pirmųjų žarnyno valymo procedūrų švarioje terpėje gerosios bakterijos pradeda sparčiai augti, mat jos veisiasi tik švariame žarnyne. Be to, po šios procedūros visuomet skiriami naudingųjų bakterijų preparatai, kurie greičiau atkuria darnią organizmo mikroflorą.

- Kam negalima atlikti žarnyno valymo?
- Žarnyno negalima valyti nėščioms moterims ir vaikams iki penkerių metų, taip pat sergantiems žarnyno onkologine liga ar opiniu kolitu, ūmaus hemorojaus ar žarnyno divertikulito atveju bei esant pilvo išvaržoms.

Šios procedūros negalima atlikti ir iš karto po chirurginės operacijos — reikia bent pusmetį palaukti, kol sugis randai. Neverta valyti žarnyno ir tiems, kurie nesiruošia keisti mitybos įpročių. Jei po šios procedūros žmogus nesimaitins sveikai, sveikatos pagerėjimo nepajus.

Kauno medicinos universiteto klinikų profesorė habilituota mokslų daktarė Dagmara Reingardienė: žarnyno valymas — net ir sveikatos problemų neturinčiam žmogui reikalinga procedūra. Ji visada atliekama ir prieš operacijas, ir prieš sveikatos tyrimus, populiari sanatorijose. Tai procedūra, leidžianti ilgiau džiaugtis gražiu ir jaunu kūnu bei puikia savijauta. Nerimas, kad žarnyno valymas sunaikins naudingas bakterijas, prilygsta baimei, kad rankos taps sterilios nuplovus jas muilu.

Chirurgė proktologė Natalija Zaks: žarnyno valymas nepelnytai ignoruojamas ir net kritikuojamas tradicinės medicinos specialistų. Tai puiki storosios žarnos vėžio profilaktikos priemonė. Aš pati įsitikinau žarnyno valymo veiksmingumu — tik tai man padėjo įveikti sveikatos sutrikimus, kilusius persirgus užkrečiama liga.

Susisiekite

Naujienų prenumerata

Programa "90 dienų"