Visos teisės saugomos. © 2004-2017
Registratūros telefonai:
Vilniuje: +370 5 _2722241
Kaune: +370 37 _223139
Klaipėdoje: +370 61 _218967

Viltis, kuri išsipildė

„Viskas priklauso nuo paties žmogaus“, – šitaip Žvėryno natūralios medicinos centro specialistai atsakė 21 metų Sonatai Kulikauskaitei į būgštavimus, ar artėjant rudeniui ir žiemai, nesugrįš merginą varginusi žvynelinė. Ir ji linkusi sutikti su šia nuostata, nes jau turi patirties, kaip priversti ligą atsitraukti.

Žvyneline ji susirgo būdama maža: penkerių ar šešerių metų mergaitei ant kaklo atsirado nedidelis bėrimas, paskui jis ėmė plėstis, pažeidė vis didesnius odos plotus. Mergytė atsidūrė ligoninėje, medikai skyrė gydymą. Tąkart pažeidimus pavyko įveikti, tačiau laikui bėgant jie vis atsinaujindavo. Pavasarį ir vasarą – sumažėdavo, tačiau vis tiek būdavo matyti.

„Oda atrodė itin neestetiškai: bėrimai, amžinos pleiskanos. O taip norėjosi ir trumpomis rankovėmis pavaikščioti, ir pliaže pabūti... Įvairūs tepaliukai padėdavo tol, kol juos naudodavai“, – prisimena Sonata. Ir priduria, jog niekada neieškojusi netradicinės medicinos pagalbos. Tačiau apie Žvėryno natūralios medicinos centrą buvo skaičiusi ir praėjusių metų gruodį pagaliau ryžosi tapti jo paciente.

Centre pirmiausia jai buvo atliktas maisto netoleravimo testas, kuris, kaip sako Sonata, radikaliai pakeitė jos mitybos įpročius. Ji prisimena, kaip pradėjus laikytis sudarytosios sistemos ir po dviejų žarnyno valymo procedūrų ją išgąsdino žvynelinės paaštrėjimas. „Nors buvau perspėta, kad taip gali nutikti – liga visada taip elgiasi prieš pasitraukdama, tačiau vis tiek buvo nerimo. Tačiau po poros mėnesių pastebėjau, kad bėrimai ir odos pažeidimai traukiasi, bąla ir nyksta! Tai ir buvo didžiausias atlygis už visus savęs ribojimus ir tai, jog kai kurių produktų reikės ir toliau atsisakyti. Laikytis dietos pasidarė daug lengviau ir liga sparčiau gijo po žarnyno valymo procedūrų (jų dariausi keturias). Ar bijojau? Žinoma, tačiau visi gąsdinimai buvo nepagrįsti: imunitetas po jų tikrai nenusilpo, gėriau gerųjų bakterijų, o po procedūrų pajutau pagerėjimą“.

1,71 m ūgio Sonata prieš pradėdama maitintis pagal cente sudarytą sistemą svėrė 64-65 kg. Šiandien – 57. „Netroškau numesti svorio – turėjau svarbesnių rūpesčių, – šiandien sako ji. – Tačiau nesiginčysiu, kad tai – malonus priedas!“

Susisiekite

Naujienų prenumerata

Programa "90 dienų"