Visos teisės saugomos. © 2004-2017
Registratūros telefonai:
Vilniuje: +370 5 _2722241
Kaune: +370 37 _223139
Klaipėdoje: +370 61 _218967

Vaikas ligą įveikė be tablečių

Šilutiškė Vilma Kmitienė jau atmintinai išmoko 150 maisto produktų sąrašą. Net ir pažadinta vidury nakties moteris nesuklystų vardydama, ko negalima valgyti jos sūnui Joriui. Atsisakius produktų, sukeliančių alergiją, per pusmetį pavyko įveikti trimetį berniuką kamavusį dermatitą.

Bėrimas Jorį pradėjo kamuoti sulaukus vos pusės metų. Rausvomis dėmelėmis, vėliau žaizdelėmis ir šašeliais buvo nusėtos ne tik berniuko blauzdos, bet ir rankos iki alkūnių, veidas. Niežulys nedavė nė minutės ramybės. Būdavo naktų, kai vaikas nusnūsdavo vos dešimt minučių, vėliau imdavo kasytis, muistytis, verkti.

Joriui buvo metai ir devyni mėnesiai, kai V. Kmitienė kreipėsi į Kaune įsikūrusį Jelenos Tulčinos natūraliosios medicinos centrą „Echoton”. Čia vaikui buvo atliktas maisto netoleravimo testas ir sudaryta individuali mitybos programa. Taip pat berniukui paskirta homeopatinių preparatų, turinčių malšinti niežulį, atliktas procedūrų barokameroje kursas. Pirmus tris mėnesius bėrimas atkakliai laikėsi, o pernai birželį ant odos neliko nė vienos bėrimo žymės. „Liga atėjo ir išėjo lyg pati būtų užtrenkusi duris”, – džiaugėsi V. Kmitienė, kurios sūnus Joris dabar jau daug ką gali valgyti.

Panašių istorijų Žvėryno natūraliosios medicinos centro Vilniuje ir natūraliosios medicinos centro „Echoton” Kaune vadovė J. Tulčina žino ne vieną. Ne seniai ji gydė iš Estijos kartu su tėvais atvykusią trimetę mergaitę, kuriai buvo nustatytas neaiškios kilmės artritas – sąnarių uždegimas. Estų medikai mergaitei buvo paskyrę stipraus poveikio hormoninių preparatų, citostatikų – vaistų, slopinančių imuninę sistemą. Tik Vilniuje pavyko nustatyti šios mergaitės negalavimų kilmę. Atlikus maisto netoleravimo testą paaiškėjo, kad mažametė turėtų vengti kai kurių maisto produktų, silpninančių jos imuninę sistemą. Nusilpusi imuninė sistema, kaip ne kartą įsitikino J. Tulčina, – daugybės ligų priežastis. Lėtinė sloga, opaligė, migrena, podagra, vidurių užkietėjimas, neaiškios kilmės odos bėrimas, žvynelinė, diabetas – gydytoja J. Tulčina vardijo negalavimus, dėl kurių dažniausiai kreipiasi pacientai.

„Siekiu paaiškinti žmonėms, kad organizmas – vientisa sistema. Jame nėra atskirai egzistuojančių organų. Pavyzdžiui, neaiškios kilmės lėtinė sloga yra susijusi su slaptąja alergija, kurią išprovokuoja netinkamas maistas”, – teigė pašnekovė.

Kaip išvengti negerovių ar net ligų? Nuo ko pradėti? J. Tulčina visada siūlo savo pacientams atlikti maisto netoleravimo testą. Imama 10 mililitrų kraujo ir atliekami tyrimai su 150 įvairių maisto produktų reagentų. Jei limfocitai lieka apvalūs, gražūs, toks maisto produktas tinka, o jeigu plyšta – produktas nėra tinkamas. Suirę limfocitai išskiria stiprių fermentų, kurie išplinta po organizmą. Todėl slapta alergija gali pasireikšti tiek viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, bronchitu, astma, tiek lėtine sloga ar kitais negalavimais. Kita blogybė – plyšus limfocitams, kraujyje daugėja toksinų, organizme kaupiasi skysčiai, didėja svoris. Kad taip neatsitiktų, būtina pagal testo duomenis sudaryti individualią mitybos programą, kuri tęsiasi 2–3 mėnesius.

Antras žingsnis – žarnyno valymas. Tai – svarbi procedūra, nes storojoje žarnoje kaupiasi tai, kas būna iki galo nesuvirškinta. Vilnietė chirurgė proktologė Natalija Zaks tikino, kad žarnyno valymo procedūra detoksikuoja organizmą ir stimuliuoja žarnyno sieneles. Išvalius žarnyną, jame ima daugintis gerosios bakterijos, žmogus atsikrato pilvo maudimo, pūtimo.

Trečias žingsnis geros sveikatos link – vegetatyvinis rezonansinis testas (VEGA). Jis parodo, ar organizme nėra parazitų, sunkiųjų metalų, ar netrūksta vitaminų, mineralų, mikroelementų.
_________________________


Ingrida Ulozienė
Kauno medicinos universiteto docentė

„Susirgus, pavyzdžiui, sloga, gydyti reikia visą kūną, o ne vien nosį. Kai būna aiški ligos priežastis, taikomas gydymas pagal įrodymais pagrįstos medicinos rekomendacijas, pavyzdžiui, skiriama vaistų, atliekama operacija ar taikomi kiti gydymo būdai. Tačiau kartais būna sudėtingų situacijų, kai, pavyzdžiui, negalavimų kilmė neaiški, jų pobūdis rodo, kad gali būti pažeisti keli organai, įtariamas skysčių kaupimasis, o įprastomis priemonėmis žmogaus neįmanoma sėkmingai išgydyti. Tokiais atvejais patariu ligoniams išbandyti natūraliosios medicinos būdus, pavyzdžiui, maisto netoleravimo testą, žarnyno valymą ir, jeigu reikia, homeopatinį gydymą pagal vegetatyvinio rezonansinio testo (VEGA) rezultatus."

„Lietuvos rytas“, 2010-02-06
Danutė JONUŠIENĖ
LR korespondentė

Susisiekite

Naujienų prenumerata

Programa "90 dienų"