Visos teisės saugomos. © 2004-2017
Registratūros telefonai:
Vilniuje: +370 5 _2722241
Kaune: +370 37 _223139
Klaipėdoje: +370 61 _218967

Stebuklas gali įvykti

Specialistai pabrėžia, kad žvynelinė yra lėtinė odos liga, kuria užsikrėsti negali niekas, tačiau susirgti gali bet kas. Šia liga sergantieji bando keisti gyvenimo būdą ir ieškoti netradicinių gydymo metodų.

Ligą išprovokavo stresas
Dauguma sergančiųjų žvyneline atsiduria tarsi aklavietėje: jiems menkai padeda gydymas tradiciniais medikamentais ir procedūromis. Šie ligoniai gėdijasi aplinkinių žvilgsnių ir stengiasi paslėpti išbertas kūno vietas po drabužiais.

21 metų studentė Laura V., žvyneline serganti nuo pat vaikystės, pati ne kartą yra patyrusi tokius išgyvenimus. Pirmąkart žvyneline ji susirgo būdama 5,5 metų — po didelio emocinio sukrėtimo. Visą kūną išbėrė, vargino niežėjimas... Mažylė tris savaites gulėjo ligoninėje, kol galiausiai ligos požymiai atsitraukė. Vėliau jie sugrįždavo probėgšmais — užtekdavo pasinervinti, papiktnaudžiauti netaisyklinga mityba ir diskomfortą keliantys raudoni bėrimai ant odos sugrįždavo. Tepalai, ramus gyvenimas, tinkamas maistas padėdavo juos įveikti, bent jau kuriam laikui.

Situacija radikaliai pasikeitė, kai Laura atvažiavo į Vilnių studijuoti. Ar daug jūs pažįstate studentų, puoselėjančių sveikos mitybos tradicijas? Mama ir šilti pietūs toli, užtai arti parduotuvės ir kavinės su ne pačiu sveikiausiu maistu. Pridėkite stresą dėl egzaminų — ir štai praėjusiais metais po sesijos Laura vėl sulaukė beveik primirštos viešnios — žvynelinės. Tai, kad žvynelinę gali lemti gyvenimo būdas, pripažįsta ir dermatovenerologai.

Mergina nuėjo pas gydytoją, išmėgino visus paskirtus tepalus ir kitus vaistus — veltui. Visą išbertą kūną ištisai niežėjo — problema buvo anaiptol ne tik estetinė, tiesiog atrodė, jog gyventi neįmanoma.

Stebuklų būna!
Žinia apie tai, kad Kauno “Echoton” ir Vilniaus Žvėryno natūralios medicinos centruose sėkmingai gydoma žvynelinė, atrodė kaip daug žadanti viltis. Po konsultacijos merginai buvo rekomenduotas maisto netoleravimo testas, pagal kurį buvo parinkti produktai, neprovokuojantys organizmo alerginės reakcijos ir drauge ligos paūmėjimo.

Šiaip ar taip Laurai badauti neteko. Tiesa, ji neturėjo daugelio klienčių svajonės atsikratyti antsvorio — ir taip buvo liekna, tačiau pripažįsta, kad centre sudarytoji mitybos sistema — idealus valgiaraštis trokštančiomis lieknėti.

Laikytis naujosios mitybos taisyklių Laurai nebuvo sunku, nes valgiaraštis atrodė gana įvairus. Testo efektą sustiprino penkios žarnyno valymo procedūros, kurios padėjo organizmui atsikratyti toksinų, buvo lengviau laikytis naujosios mitybos sistemos.

Rezultatas pasirodė labai greitai: niežėti žvynelinės pažeistą odą nustojo beveik išsyk. Lėčiau nyko bėrimai — tam prireikė 2—3 mėnesių. Šiandien, galima sakyti, odos pažeidimų beveik neliko. Laura ketina ir toliau laikytis sudarytosios mitybos sistemos, juolab po kontrolinio maisto netoleravimo testo į valgiaraštį turėtų sugrįžti ir daugiau produktų.

Susisiekite

Naujienų prenumerata

Programa "90 dienų"