Visos teisės saugomos. © 2004-2017
Registratūros telefonai:
Vilniuje: +370 5 _2722241
Kaune: +370 37 _223139
Klaipėdoje: +370 61 _218967

Atgauta sveikata

Ukmergiškei Onutei Satkevičienei — 61. Prieš trejus metus moteriai ėmė sausėti, trūkinėti, pleiskanoti rankų oda. Nemalonūs pojūčiai ypač paaštrėdavo susinervinus ir patyrus įtampą.

Odos gydytojo diagnozė buvo ne itin guodžianti: žvynelinė! Stebuklų nepadarė ir vis keičiami tepalai — vos pradėti vartoti jie kiek padėdavo, vėliau — nebe. Nepadėjo nei ponios Onutės gerti vitaminai.

Apie sveiką gyvenimo būdą poliklinikos medikams nėra kada pasakoti, tačiau moteris pati domėjosi netradicine medicina, buvo girdėjusi apie Žvėryno natūralios medicinos centrą. Istorija apie tai, kaip nuo žvynelinės pagijo berniukas, kurio ligos požymiai buvo labai panašūs į jos, buvo lemiamas argumentas, paskatinęs ponią Onutę ieškoti centro specialistų pagalbos.

Pirmiausia jai buvo atliktas maisto netoleravimo testas — kaip šiandien sako moteris, jis radikaliai apvertė jos mitybos įpročius. Ir apkarpė meniu: iš mėsos buvo leista tik antiena, iš žuvies — otas ir egzotiškoji kardžuvė, situaciją gelbėjo tik dosniai rekomenduoti vaisiai ir daržovės.

Tačiau skųstis asketišku valgiaraščiu nebuvo kada: efektą moteris pastebėjo iš karto. Dingo diskomfortiškas pilvo pūtimas (kaip sako ponia Onutė, tikriausiai jis vargino dėl to, kad ji nevengdavusi maišyti angliavandenių, riebalų ir baltymų), nebeskauda sąnarių, ji geriau mieganti. O juk anksčiau skausmai būdavo tokie, kad triskart per naktį reikėdavę keltis ir trinti skaudėdamas vietas įvairiais tepalais! Negana to, ji jaučia bendrą palengvėjimą — ir nė kiek neperdeda: prieš tris mėnesius svėrusi 92 kg šiandien moteris atsikratė dvidešimties. Ir nors centro specialistų pagalbos ji ieškojusi ne dėl antsvorio, reta iš mūsų nusimintų numetusi nereikalingus kilogramus. O žvynelinė? Žvynelinė irgi traukiasi. Rankos nebe pažeistos, nebetrūkinėja padai, nepleiskanoja oda. Mažos dėmelės likusios ant kojų, ypač ant kelių. Bet ir jos turėtų išnykti: juk ponia Onutė dar vos keturis mėnesius gyvena pagal naująja mitybos sistemą.

Pasiektą efektą sustiprina ir kitos procedūros: keturi žarnyno valymai, detoksikacija, baro kamera, geriamos homeopatinės piliulės. Ir... malonus centro darbuotojų darbas. Ponia Onutė nepaliauja stebėtis, kad apsilankymas gydymo įstaigoje nekelia jokio streso. Anot jos, jei tokios būtų visos poliklinikos, ne vienas ligonis geriau pasijustų vien į jas užsukęs. Nė akimirkai nesi paliekamas likimo valiai, registratorės prisimena visų vardus — net ir tų, kurie rečiau lankosi centre, visą laiką jautiesi lyg būtum svarbiausias pacientas. Kas pasakė, kad aplinka negydo?!

Rezultatas? Rezultatas malonus. Sulieknėjusios Onutės dažnai neatpažįsta seniau matyti pažįstami, jai teks keisti garderobą — senieji drabužiai per dideli, odos liga atsitraukė, sugrįžo mitrumas, kuris oi kaip reikalingas, kai turi tiek rūpesčių ir moteriškų darbų: pradedant vaikaitėmis ir baigiant buities rūpesčiais. Juolab ponia Onutė grįžti prie senosios mitybos neketina — gal tik leis sau vieną kitą nedidelę nuodėmę. „Nepasiilgstu mėsos. Per tris mėnesius suvalgiau vos pusantros anties — man visiškai pakanka mano daržovių, vaisių, kruopų. Stebiuosi, kai negaluojančios pažįstamos man sako, kad štai jos negalėtų taip apriboti savo poreikius — tikrai numirtų. Argi nesuvalgyta mėsa — tai tokia jau didelė kaina už atgautą sveikatą?!“

Susisiekite

Naujienų prenumerata

Programa "90 dienų"