Visos teisės saugomos. © 2004-2017
Registratūros telefonai:
Vilniuje: +370 5 _2722241
Kaune: +370 37 _223139
Klaipėdoje: +370 61 _218967

Odos ligos

Į pagalbą mamai

Ponios Astos sūnui Šarūnui ketveri metukai. Berniuką nuo gimimo kamuoja odos problemos. Mama nuo gimimo rūpinosi, kad kūdikis augtų sveikas. Jis buvo maitinamas krūtimi iki dvejų metų, mama taip pat laikėsi dietos, tačiau odos problemų nepavyko išvengti: rausvomis dėmelėmis, žaizdelėmis buvo nusėtas vaiko veidelis, rankutės, kūnelis, kojytės, mažylį kankino niežulys, jis negalėjo miegoti.

Išgydyti ligų maišelį

Penkiasdešimt trejų kaunietė Marijona galėtų ilgai vardyti ją kamavusių negalių požymius ir vaistus, kuriais jos gydytos. Medikamentų, kuriuos moteris gėrė nuo egzemos, sąnarių, dusulio, padidėjusio kraujospūdžio, turbūt būtų užtekę nedidelei vaistinei aprūpinti. Juokas juokais, bet tokie kiekiai vaistų gydė vienus organus ir drauge, kaip tai būna, su „chemija“, kenkė kitiems.

Kaip gera gyventi be dermatito

Nuo mažų dienų įpratusiai slėpti veidą vilnietei Inetai Jareckienei šiandien nieko nebereikia gėdytis. 29 metų moteris pagaliau atsikratė visą gyvenimą ją kamavusių negyjančių spuogų ir pūlinių. Dabar dėl skaisčios veido odos ji sulaukia daug komplimentų.

Vaikas ligą įveikė be tablečių

Šilutiškė Vilma Kmitienė jau atmintinai išmoko 150 maisto produktų sąrašą. Net ir pažadinta vidury nakties moteris nesuklystų vardydama, ko negalima valgyti jos sūnui Joriui. Atsisakius produktų, sukeliančių alergiją, per pusmetį pavyko įveikti trimetį berniuką kamavusį dermatitą.

Ribojimais pelnyta sveikata

45-erių Gintarė atopiniu dermatitu susirgo prieš 2,5 metų. Tiesiog nei iš šio, nei iš to ant kojų atsirado kelios dėmelės. Dermatologai diagnozę nustatė lengvai, tačiau po paskirtojo gydymo liga nelengvėjo. Gintarė stropiai tepė odą vaistais, buvo atliktos kvarco procedūros, tačiau pažeidimų tik daugėdavo. Keitėsi specialistai ir tepalų pavadinimai, vaistai darėsi vis rimtesni, pradėti naudoti net antibiotikai, bet situacija tik blogėjo.

Kantrybė viską nugali

64 m. Marija Murauskienė žvyneline susirgo prieš 15 metų. Žinoma, tai įvyko ne per vieną dieną, ėmė kilti maži pažeidimų taškučiai ant rankų, jie plėtėsi, buvo pažeistas plaštakų viršus, pėdos, galva... Ir – galiausiai diagnozuota žvynelinė. Ligos ekspansija truko apie penkerius metus, kol galiausiai kentėjo ne tik oda – ėmė skaudėti sąnarius.

Viltis, kuri išsipildė

„Viskas priklauso nuo paties žmogaus“, – šitaip Žvėryno natūralios medicinos centro specialistai atsakė 21 metų Sonatai Kulikauskaitei į būgštavimus, ar artėjant rudeniui ir žiemai, nesugrįš merginą varginusi žvynelinė. Ir ji linkusi sutikti su šia nuostata, nes jau turi patirties, kaip priversti ligą atsitraukti.

Kovoje su žvyneline atsikratė ir antsvorio

36 metų mokytoja Zinaida į Žvėryno natūralios medicinos centrą kreipėsi ne dėl antsvorio, o dėl odos ligos, kuri ją kamavo nuo paauglystės. Tačiau per šešis mėnesius, praėjusius nuo pirmojo vizito, ji atsikratė daugiau kaip 20 kilogramų (162 cm ūgio moteris svėrė 90 kg, dabar — 69 kg) ir, kaip ir bet kuri iš mūsų, negali tuo nesidžiaugti.

Valia pasveikti

Septyniolikmetis Robertas Gailius žvyneline susirgo septintoje klasėje. Stresas po tėvų skyrybų, problemos dėl mokslų išprovokavo ligą: kaip pasakoja vaikino mama, bėrimai pirmiausia atsirado galvoje, paskui išplito ant pilvo, nugaros. Išsigandusi ponia Laima vedė sūnų pas gydytojus. Medikų skirti tepalai padėdavo, kol organizmas prie jų priprasdavo. Užtekdavo Robertui labiau pasinervinti, ir liga vėl sugrįždavo.

Dianai centre padėjo

8–erių metų mergytė Diana žvyneline susirgo būdama trejų. Dianos mama Alina taip pat serga šia liga, todėl ant odos atsiradusius bėrimus iškart identifikavo. Kaip ir įprasta, kreipėsi į odos gydytojus, tradicinės medicinos rekomendacijos buvo standartinės: hormoniniai tepalai, paprastai padedantys tol, kol juos vartoji.

Kai liga traukiasi

Vienuolikmetis Martynas žvyneline susirgo prieš metus: tiesiog atsirado kelios dėmelės ant veido ir pilvuko. Kaip pasakoja berniuko mama Diana, net gydytojai ne iš pirmo karto nustatę tikslią diagnozę.

Maistas – ligos kaltininkas

Devyniolikmečiui Tadui Mockui apie žvynelinę šiandien primena tik daugiau kaip metų senumo nuotraukos. Vaikinas įveikė ligą ir jei pajunta, jog ji gali sugrįžti, žino priemonę, kaip susidoroti – grįžti prie Žvėryno medicinos centro specialistų rekomenduoto mitybos būdo. Tai reiškia, vengti mielių ir kviečių turinčių bei pieno produktų, juodos kavos, arbatos. Galima sakyti, tai buvo pagrindiniai organizmo priešai, provokavę ligos priepuolius.

Viskas mūsų rankose

Tuo neabejoja dvidešimtmetė psichologijos antro kurso studentė Gailė Lisauskaitė, įveikusi žvynelinę, palengvinusi diabeto požymius, atsikračiusi penketo kilogramų (165 cm ūgio mergina prieš pradėdama gydytis svėrė 65 kg).

Noriu tilpti į jaunystės sijoną

„Kai kasdien į veidrodį žiūri — ne taip baisu, bet kai pamačiau save televizoriaus ekrane, pasakiau: „Šumilaite, tai jau antiestetiška“, - prisimena impulsą, paskatinusį susirūpinti savo sveikata ir figūra, aktorė ir režisierė Hana ŠUMILAITĖ (51). Ji jau atsikratė dvidešimt septynių kilogramų ir džiaugiasi nuo kūno nykstančiais žvynelinės pėdsakais.

Žvynelinė pasitraukia

Šiaulietei moksleivei Aistei Urbonaitei — dvylika. Tačiau kitaip nei daugumas jos bendraamžių, ji nevalgo saldainių, šokolado, nesmalyžiauja bulvių traškučiais ir negeria kokakolos. Aistė laikosi Natūralios medicinos centre sudarytos mitybos sistemos, padėjusios jai atsikratyti nemalonios odos ligos — žvynelinės.

Pamirštoji liga

67 metų vilnietė Marija į Žvėryno natūralios medicinos centrą atėjo norėdama sužinoti, kokie produktai jos organizmui tinkami vartoti, o kokių geriau atsisakyti. Moteris norėjo jaustis ir atrodyti gerai. Be to, vargino žvynelinė, kurios negalėjo įveikti jokiomis priemonėmis ar vaistais.

Ligos kaip nebuvę

11 metų Karolio tėvai prieš trejus metus ant sūnaus odos pasteėëjo pirmuosius žvynelinės požymius: bėrimus, pleiskanojimus. Pastaraisiais metais liga itin paūmėjo, berniukas ėmė kompleksuoti, drovėjosi nusirengti per fizinio lavinimo pamokas. Situaciją komplikavo antsvoris, atsiradęs ir dėl netaisyklingos mitybos, ir dėl gydymo hormonų tepalais.

Ligos - nė žymes!

Lina, 21 metų studentė iš Kauno, su odos problemomis susidūrė prieš gerus metus: merginai išbėrė kūną, ypač nugarą, kojas. Tada jai buvo diagnozuotas ūmus odos uždegimas, paskirti vaistai.

Varžybos su žvyneline laimėtos!

Septyniolikmetis Kęstutis Pikelis džiaugiasi sugrįžęs į savo futbolo komandą. Kėdainių futbolo klube “Nevėžis” rungtyniaujančiam jaunuoliui treniruotes kuriam laikui teko nutraukti dėl netikėtos ligos.

Svarbu tikėti

Nerijus žvyneline susirgo paauglystėje. „Neįsivaizduoju, kas galėjo išprovokuoti ligą, — sako jis. — Tą vasarą leidau kaime. Pastebėję bėrimus ant alkūnės, tėvai nuvedė pas dermatologus“.

Pakeistas gyvenimas

Sunku patikėti, tačiau ne tik liga, bet ir jos gydymas gali pakeisti šeimos gyvenimą. Taip nutiko Vidai Juodvalkienei, kai jos paauglys sūnus Arnas prieš penkerius metus susirgo žvyneline.

Patikėjęs gydymu ir išgijęs

Penkiasdešimt dvejų Juozas žvyneline susirgo prieš dvidešimt metų. Bėrimų pirmiausia atsirado galvos srityje – kaip sako ponas Juozas, neaišku, dėl ko. Tai nekėlė didelių problemų – juos buvo galima pridengti ilgesniais plaukais. Paskui pažeidimai plito ant kūno, vieni dingdavo, kiti atsirasdavo.

Mergaitė, kuri įveikė žvynelinę

Aštuonerių metų Lina nemėgsta saldumynų ir griežtai – it būtų suaugusi – laikosi pagal Natūralios medicinos centro rekomendacijas sudaryto leistinų produktų sąrašo. Ne, ji nėra stebuklingas vaikas, tiesiog puikiai prisimena, ką reiškia sirgti žvyneline, kai niežti visą odą, kai nudraskytos vietos kraujuoja ir skauda, kai negali laisvai maudytis...

Aistė įveikė žvynelinę

8metų Aistei pernai vasarą atsirado spuogelis ant kaklo. Mamai Jolantai nė į galvą neatėjo, kad tai — žvynelinės pradžia! „Diagnozę nustatė odos dispanseryje. Nieko nežinojau apie šią ligą, buvau tik girdėjusi, kad ji neišgydoma ir baisi. Net šokas ištiko.

Goda įveikė žvynelinę

Godai— aštuoneri. Prieš pusantrų metų mergaitė susirgo žvyneline, tačiau šiandien luobelė, dengusi veidą, suplonėjusi ir blyški, oda nebepleiskanoja. Buvusias žymes ant rankos irgi įžvelgia tik mama. Daugelis, kas žinojo, kad Goda serga, dabar tik stebisi!

Susisiekite

Naujienų prenumerata

Programa "90 dienų"