Visos teisės saugomos. © 2004-2017
Registratūros telefonai:
Vilniuje: +370 5 _2722241
Kaune: +370 37 _223139
Klaipėdoje: +370 61 _218967

Kilogramus iškeitė į sveikatą

44 m p. Elvyra iš Anykščių prisimena liesutė buvusi iki kokių šešerių. O paskui kilogramai kaupėsi kaip pašėlę - mokslų metai padovanojo 75, vėliau 80. Kūdikių gimimas pridėdavo dar po trisdešimt kilogramų. Gydytoja, priėmusi antrą gimdymą, perspėjo, kad tolimesnis pilnėjimas yra mirtinai pavojinga ne tik sveikatai, bet ir gyvybei.

Moteris nenuleido rankų, tik visos pastangos suliesėti baigdavosi vienodai: kilogramai sugrįždavo. Visada. Negailestingai. Atrodė, kad storėja net nuo stiklinės vandens, Tiesa, 40 iš jų staiga nukrito savaime - bet tai nebuvo dietos ar sporto rezultatas: Elvyra dar nežinojo, kad serga cukriniu diabetu. Kai liga buvo diagnozuota ir imtas leisti insulinas, svoris ėmė augti kaip ant mielių: vaistai nežmoniškai žadino apetitą.

Šį pavasarį moteris svėrė jau 115 kilogramų. Atsirado dusulys, galvos svaigimas, padidėjęs kraujospūdis. O juk Elvyra gyvena kaime, turi rūpintis šeima, o kur dar gėlynai, virtuvė, daržai…

Žodžiu, vasaros pradžioje, ji ryžtingai griebėsi paskutinio šiaudo: nieko nesakiusi namiškiams pasiėmė santaupas ir užsiregistravo į Žvėryno natūralios medicinos centrą. Ir ką gi? Po žarnyno valymų ir pagal maisto netoleravimo testą sureguliuotos mitybos, šiandien Elvyra sveria aštuoniasdešimt kilogramų. Pradėjusi laikytis centro specialistų sudarytosios programos, per pirmuosius 3 mėnesius Elvyra numetė 30 kilogramų. Išmintingai koreliuodama maisto netoleravimo testo nurodymus ir mitybos principus, ji įsigudrino apsieiti tik daržovėmis, vaisiais ir prieskoniais, kuriuos pats išsiaugina kaimo sodyboje.

Džiugina komplimentai, išgirsti per giminės susitikimą - "Girdi, Elvyra, pusė ię tavę, ankstesnės, liko". Elvyrai svarbu, kad ji jau įlenda į drabužius, kuriuos nešiojo prieš penketą metų. Svarbu, kad iš pradžių murmėjęs vyras irgi patenkintas rezultatais. Bet dar svarbiau, kad nereikalingus kilogramus Elvyra iškeitė į gerą sveikatą - sumažėjo nuolat buvęs per didelis kraujospūdis, jai reikia mažesnių insulino dozių…

"Įsivaizduokite, nusimečiau nuo pečių 3 maišus cukraus, kuriuos tampiau tiek metų. Nebūčiau to pasiekusi, jei nebūčiau atvažiavusi į centrą, - atvirai sako moteris. - Juk kas įtars, kad mano organizmui visiškai nepriimtini… agurkai. Ir nuo jų taisausi taip, kaip kitos - valgydamos šokoladą. Išmokau jausti savo organizmą - pavyzdžiui, pastebėjau, kad suvalgius ryžių, kuriuos man leidžia testas, šokteli cukraus kiekis kraujyje… Ir gana nesunkiai jų atsisakiau. Tikrai neketinu grįžti prie ankstesnės mitybos - net kai pasibaigs mitybos programa."

Susisiekite

Naujienų prenumerata

Programa "90 dienų"