Visos teisės saugomos. © 2004-2017
Registratūros telefonai:
Vilniuje: +370 5 _2722241
Kaune: +370 37 _223139
Klaipėdoje: +370 61 _218967

Atlygis už valią

Dar prieš devynis mėnesius 32 metų Svajūnas svėrė 110 kg. Ir turėjo rimtų problemų dėl kasos: kaip pats sako, pavalgęs negalėdavo ramiai išeiti į miestą, neapsvarstęs, kur yra atitinkamos įstaigos, kur net monarchai pėsti vaikšto. Būtent šie sveikatos nepatogumai greičiau nei atsvoris ir atvedė jauną vyrą į Žvėryno natūralios medicinos centrą. Juolab nereikalingi kilogramai kaupėsi pamažu (Svajūnas spėja, kad galbūt dėl to kaltas ir prednizolonas, kurį jis vartojo bronchinei astmai gydyti), be to, aukštas vyro ūgis – 183 cm, galima sakyti, „kompensavo“ svorį.

Tačiau bet kurią ligą reikia gydyti. Šeimos gydytojas pasiuntė pas gastroenterologą; specialistas paskyrė išgerti gerųjų bakterijų kursą ir... viskas. Tada Svajūnas pats pradėjo daug skaityti apie savo ligą, analizuoti informaciją ir priėjo išvadą, jog reikia išvalyti žarnyną.

Praėjusių metų rugsėjo 18–ąją jis tapo ŽNMC pacientu. Atlikus vegetatyvinį rezonansinį testą paaiškėjo, jog silpnoji Svajūno organizmo vieta – kasa. Jam buvo atliktos žarnyno valymo procedūros , o kasdieniame gyvenime jis tiesiog ėmė prisilaikyti maisto derinimo ir sveikos mitybos principų, apie kuriuos tiek daug kalba centro vadovė gydytoja Jelena Tulčina.

„Pradėjau valgyti mėsą su daržovėmis, be bulvių ar ryžių, kuriam laikui atsisakiau saldumynų, ryte nebegerdavau kavos, stengdavausi prieš valgį visada išgerti stiklinę vandens, o pavalgęs negerti – pasakoja Svajūnas – Kažkodėl pastarąjį reikalavimą buvo sunkiausia prisiminti“. Atlygis už valią buvo tirpstantys kilogramai (iš viso jis numetė 28 kg) ir gerėjanti sveikata. Kartais vyras net pamiršdavo išgerti vaistų nuo savo ligų.

Alerginė bronchinė astma, aišku, niekur nedingo, tačiau ir ji palengvėjo, – anksčiau priepuolį galėjo sukelti bet kas, jis galėjo prasidėti tiesiog pavalgius. Dabar liko tik stiprūs faktoriai, tokie, kaip, pavyzdžiui, pelėsis. Šiandien Svajūnas prisipažįsta leidžiąs sau kartais suvalgyti ir cepelinų (tik ne penkis ar dešimt, kaip anksčiau), ir šašlykų – bet vėlgi tik su daržovėmis. Laikosi pagrindinių maisto derinimo principų ir sako, jog sveikata tikrai verta to, kad save ribotum.


Susisiekite

Naujienų prenumerata

Programa "90 dienų"